Sykkelmotor, klikkpedalar, garanti og litt skatt

Artikkelen eg refererer til hos E24 finn du her

Del på FaceBookPost to MySpace! Send til Klikkbart Google Buzz

Sykkelmotor, klikkpedalar, garanti og litt skatt

This website uses IntenseDebate comments, but they are not currently loaded because either your browser doesn't support JavaScript, or they didn't load fast enough.

3 Responses to “Sykkelmotor, klikkpedalar, garanti og litt skatt”

  1. Jeg kikket såvidt på nettjenesten til selgeren NYCWheels. Sammen med Bion X yter de en garanti som “covers the motor and control console for 2 years”, da er spørsmålet om det som er ødelagt er dekket etter denne garantien. Hvis garantien er for snever i forhold til forbrukerrettighetene (først og fremst i NY) kan du kanskje kreve reparasjon / ny vare uansett.

    Hvis du ikke når frem hos selger, og sykkelmotoren har en mangel som er årsaken til at den ble ødelagt, kan du, dersom du ikke lykkes i ditt fremstøt overfor selgeren i utlandet, kreve dekning hos kredittkortselskapet/banken dersom du betalte med kredittkort.

    Se http://forbrukereuropa.no/temaer/kredittkjopsloven

    Sikkerhetsventilen i kredittkjøpsloven er anvendbar så lenge man unngår å betale med f.eks. Visa debet: http://bit.ly/visadebet

    1. Takk for hjelpa Werner!

  2. [...] når eg skal frakte tre ungar. To i vogna og ein bakpå. (sykkelmotoren har eg skrive og snakka om her og her) Men til [...]

Leave a Reply